Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Materiál pro šikovné ruce

Také si pamatujete na dobu, kdy se vyráběly všechny možné ozdoby a bytové doplňky z moduritu? S podobným produktem přišli na trh výrobci, kteří vytvořili modelovací hmotu, která má několik vylepšení.

  • Chová se jako plastelína, tudíž je jednoduché s ní pracovat a přitom se další úpravou dá změnit v trvanlivý výrobek.

dřevěné figurky

Pomocí modelovací hmoty FIMO můžete ve svých dětech pomoci rozvíjet opravdovou kreativitu. Zejména malé slečny si mohou vyrobit parádu podle svých představ.

  • Postup je docela jednoduchý.
  • Stačí si zakoupit kostku zmíněné hmoty a pustit se do díla.

skleněná srdce

Na začátku procesu je zapotřebí hmotu trochu zpracovat, aby změkla a dobře se dala tvarovat. A pak už mohou pod rukama vašich dětí vyrůstat zvířátka, korálky, dárečky pro kamarády. Jestliže poznáte, že pro vaše děti je tento druh zábavy opravdu to pravé, pak jim můžete zakoupit i strojek, který jejich práci nejen zjednoduší, ale také dodá více možností využití. Strojek vypadá trochu jako výrobník na nudle, který se běžně používá v kuchyni. Má anti-adhezivní úpravu, tudíž nebude problém s tím, že by se hmota na jednotlivé válce lepila. Výrobci https://www.prima-obchod.cztaké mysleli na bezpečnost a pohodlnost při práci a tak je strojek vybaven protiskluzovou podložkou.

velikonoční výzdoba

Zvířátka i unikátní šperky

Tvůrci této hmoty sice zřejmě zprvu mysleli především na děti, ale některé šikovné ženy (a nejen ony) zjistily, že se pomocí tohoto materiálu dají vyrábět i velice vkusné šperky a módní doplňky jejich šatníku. Proč tedy chodit do obchodu s bižuterií a nosit to, co ostatní, když si můžete vyrobit něco originálního doma?

  • Třeba večer při sledování oblíbeného seriálu.
  • Nebo v létě při posezení na zahradě.

Ruční práce má totiž kromě výsledku ještě jedno pozitivum. Dokáže skvěle uklidnit a působí na naše nervy jako dokonalá terapie.