Mezi designovými návrhy interiérů uvidíte v poslední době čím dál větší procento minimalistického zařízení. Zatímco kdysi se bohatí lidé pyšnili nepřeberným množstvím nábytku a dekorací nejrůznějších stylů, tvarů a velikostí, nyní i minimalismus patří k designům značícím vkus a postavení.
Čistota
Minimalismus je ve světě interiérů tolik oblíbený právě pro snadnou údržbu. Čím méně dekorací vystavíte, tím kratší bude čas strávený běháním s prachovkou. O co jednodušší je váš nábytek, tím snáze se bude čistit a udržovat. A v době, kdy každý tráví ohromné množství svého času prací, dávají lidé přednost klidu a pohodě, namísto návratu do domácnosti vyžadující pořádný úklid.
Přehlednost
Čím věcí máte, tím méně je používáte. Proč? Protože je mnohdy nemůžete najít. Jehla se v kupce sena ztratí jako nic, avšak na rovné bílé desce ji naleznete vždy a snadno. Minimalisté jsou totiž jedinci, kteří nechtějí ztrácet čas hledáním, a kupením, ale užívat si život. Nepociťují potřebu hromadit, ale dýchat. Když máte méně věcí, vždy je snadno najdete, a víte, kde co je.
Jak minimalismus vypadá v praxi?
Minimalistické byty bývají vybaveny tím nejnutnějším nábytkem. Ten obvykle bývá jednoduchý, a snadno udržitelný. Co se dekorací týče, omezují se rovněž jen na nutné minimum, což je obvykle nějaký ten obraz, jehož styl nenarušuje integritu interiéru, nebo rodinná fotografie v jednoduchém rámu. Minimalisté nepotřebují stovky párů bot, ale ty co mají, bývají obvykle kvalitní, a dobře se o ně starají. V jejich vstupní chodbě tudíž neuvidíte přecpaný botník, ale spíš polici s několika páry bot. Vana pak nebývá obskládána desítkami lahviček s kosmetikou, které zanechávají na okrajích kolečka. Najdete zde jeden sprchový gel, jednu lahvičku šamponu, případně nějaký ten kondicionér, či tělové mléko. V ložnici pak můžete očekávat jednoduchou postel s pohodlnou matrací, jednoduché noční stolky, a šatní skříň.