Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Konec dřiny v kuchyni

Hněte, mixuje, míchá, krájí, strouhá, odšťavňuje. Šest druhů kuchyňských prací, které zvládne pouze jeden. Řeč není o multifunkční hospodyňce, ale o robotu. První kuchyňské roboty spatřily světlo světa už v polovině dvacátého století. Tehdy ale vypadaly tak trochu jinak. Právě proto, že zvládaly docela dost kuchyňských úkonů, potřebovaly k tomu i docela dost všech možných nástavců, misek a mís. Na každou funkci bylo potřeba zkompletovat vhodné zařízení.
elektrický mixer
Takže s kuchyňským robotem přibyla do kuchyně rovnou celá skříň.
Ale i tak si hospodyňky roboty pořizovaly, protože práce v kuchyni až tak jednoduchá a lehká není.

§  Dnešní doba, která od domácích pomocníků žádá minimální nároky na prostor, kuchyňské roboty natolik zmenšila, že se vejdou prakticky všude.
§  Většinou se jedná o modely, které jsou prostorově nenáročné tím, že se skládají jen z kovového těla a jedné velké nádoby.
§  Ani údržba už není tak složitá a časově náročná.

Moderní roboty mají natolik silné motory, že zvládnou i hnětení většího množství těsta.

Kuchyňský robot ušetří čas

Pokud je člověk ochoten investovat do nového pomocníka větší finanční částku, může jeho robot opravdu vykonávat téměř vše, co je spojené s monotónní činností.
–         šlehání
–         hnětení
–         krájení
–         strouhání
–         mixování
–         odšťavňování
–         mletí.
příprava těsta
Moderní domácnosti, ve kterých se více vaří a peče, rozhodně tohoto pomocníka uvítají. Každý, kdo někdy pekl domácí chléb, korpusy na věnečky, kynuté buchty, ví, jak náročné je těsto zmoci vlastními silami. Roboty jsou vybaveny takzvaným planetárním mícháním, které zajištuje pohyb metel různým směrem. Tím se docílí dokonalého spojení všech surovin. Výsledkem bude hladké těsto, jehož kvalitu poznáme nejen při dalším zpracování, ale hlavně na talíři. K většině robotů lze zakoupit i další přídavné součásti. Například mlýnek na mák, který v základní výbavě nebývá.

Category Nezařazené