Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Byt jako nový

Nezáleží na velikosti bytu, ačkoli je jasné, že do padesáti metrového, tedy míním metry čtvereční, dáte více věcí a máte více prostoru než v nudli o rozměru deset metrů. Oba byty však mohou vypadat vkusně a čistě, pokud o ně ovšem majitel dbá a nekašle na to.

Zajisté znáte někoho z okolí, komu je jedno jak žije a komu na tom nezáleží. Bohužel takoví lidé i ze sebelepšího bytu udělají vlkodlačí díru a během nějaké doby své bydlení dokonale zničí. Je spousta takových lidí a návštěvy se k nim nehrnou. Nebo jen ty, kterým to nevadí a smýšlejí stejně. Fuj.

Běžný člověk však chce žít v pořádku a nemíní kolem sebe snášet, s odpuštěním, svinčík. Takže používá vše možné proto, aby měl doma všechno hezké. Dobrá hospodyně má k této potřebě spoustu hejblátek a přístrojů, se kterými bojuje proti špíně a nečistotě. Protože zařízený byt obsahuje spoustu věcí, věciček a špumprnáklí, které se čas od času musí zbavit prachu a nečistot.

moderní zařízení

Nevím, zda si ještě někdo pamatuje, jak si byt zařizoval, a jak mu věci postupně přibývaly. Asi málokdo. I když v dnešní době, kdy máte v mobilu fotoaparát stále při ruce, není problém neustále fotit a fotky někam ukládat. Takže víte, jak to vypadalo na začátku a jaké to máte nyní. To je rozdíl co? A co věcí se již vyhodilo, buď proto, že již dosloužily, nebo proto, že se již nelíbily. Nyní je tedy byt takový, jaký je, a je docela dobře možné, že za pár let bude zase trochu, nebo úplně jiný.

nový byt

Je pak velmi zajímavé sledovat změnu bytu dle jeho majitelů. Každému se to líbí jinak, a tak jsou tyto skutečně veliké. Ostatně, život sám je také taková změna. A pokud ne, musíme si to udělat sami, protože přece jen, jednotvárnost ubíjí, a to i v bytě, kde je to stále stejné.

Ale to nám vadit zase tak moc nemusí. Stačí to mít hezké a voňavé. Pak už to může být takové, jaké to je a nebude možná nutné to vůbec nějak měnit. I když časem…