6. 2. 2023

Byt jako nový

Nezáleží na velikosti bytu, ačkoli je jasné, že do padesáti metrového, tedy míním metry čtvereční, dáte více věcí a máte více prostoru než v nudli o rozměru deset metrů. Oba byty však mohou vypadat vkusně a čistě, pokud o ně ovšem majitel dbá a nekašle na to.

Zajisté znáte někoho z okolí, komu je jedno jak žije a komu na tom nezáleží. Bohužel takoví lidé i ze sebelepšího bytu udělají vlkodlačí díru a během nějaké doby své bydlení dokonale zničí. Je spousta takových lidí a návštěvy se k nim nehrnou. Nebo jen ty, kterým to nevadí a smýšlejí stejně. Fuj.

Běžný člověk však chce žít v pořádku a nemíní kolem sebe snášet, s odpuštěním, svinčík. Takže používá vše možné proto, aby měl doma všechno hezké. Dobrá hospodyně má k této potřebě spoustu hejblátek a přístrojů, se kterými bojuje proti špíně a nečistotě. Protože zařízený byt obsahuje spoustu věcí, věciček a špumprnáklí, které se čas od času musí zbavit prachu a nečistot.

moderní zařízení

Nevím, zda si ještě někdo pamatuje, jak si byt zařizoval, a jak mu věci postupně přibývaly. Asi málokdo. I když v dnešní době, kdy máte v mobilu fotoaparát stále při ruce, není problém neustále fotit a fotky někam ukládat. Takže víte, jak to vypadalo na začátku a jaké to máte nyní. To je rozdíl co? A co věcí se již vyhodilo, buď proto, že již dosloužily, nebo proto, že se již nelíbily. Nyní je tedy byt takový, jaký je, a je docela dobře možné, že za pár let bude zase trochu, nebo úplně jiný.

nový byt

Je pak velmi zajímavé sledovat změnu bytu dle jeho majitelů. Každému se to líbí jinak, a tak jsou tyto skutečně veliké. Ostatně, život sám je také taková změna. A pokud ne, musíme si to udělat sami, protože přece jen, jednotvárnost ubíjí, a to i v bytě, kde je to stále stejné.

Ale to nám vadit zase tak moc nemusí. Stačí to mít hezké a voňavé. Pak už to může být takové, jaké to je a nebude možná nutné to vůbec nějak měnit. I když časem…

You may have missed