Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Jsou sedací vaky pro děti ze zdravotního hlediska vhodné?

V dnešní době naprostá většina z nás stráví valnou část dne sezením. A to se bohužel týká i dětí. Ty musí sedět buď ve škole, nebo zkrátka sedí doma u počítače či tabletu. Je tedy jasné, že je potřeba kvalitní sedací nábytek. Přeci jen, zvláště děti jsou ještě ve vývinu, a to se týká i jejich páteře. Ovšem i dospělí budou profitovat z kvalitní židle či křesla, neboť se tak vyhnou bolesti zad a problémům s krční páteří.

Ovšem tím prvním hlediskem, na které se většina z nás při výběru sedacího nábytku dívá, je pohodlí. V první řadě nám jde o to, abychom se v něm cítili příjemně. Není tedy divu, že když i na náš trh dorazily sedací vaky pro děti Beanbag.cz, staly se okamžitě velmi oblíbené.

beanbag1

A není divu. Díky jejich značné polohovatelnosti a tvarovatelnosti umožňují dítěti zaujmout přesně takovou polohu, jaká je mu nejpříjemnější, ať už se jedná o sed, leh či polosed. Navíc jsou snadno přenosné, takže je možné vzít si je kamkoliv. Vzhledem k jejich nízké velikosti je pak můžeme využít i jako podsedek například při hře na zemi.

Výhody zde tedy jsou značně viditelné. Ale co nevýhody? A především, je skutečně sezení na sedacím vaku zdravé?

Zde už odpověď tak příjemná nebude. Není pochyb o tom, že tyto vaky nepodporují správný typ sedu, jako například kvalitní pracovní či kancelářské židle. Jejich neustálé dlouhodobé používání tedy může skutečně mít negativní následky, co se vývoje držení páteře týče.

beanbag2

Na druhou stranu, kdo z nás sedí v dokonalém sedu po celou dobu? Někdy se zkrátka chceme stočit do křesla, a je nám jedno, co na to říká naše páteř. A to platí i o dětech. Pokud jej tedy nebudou používat neustále, a například k práci u stolu budou mít kvalitní židli, tak není žádný problém jim je pořídit. A věřte, že vaši péči rozhodně ocení, když ne teď, tak nejpozději do několika let. Zdraví je přece to nejdůležitější, ne?