7. 12. 2022

Kde všude využít kokosový olej?

Když se řekne olej, napadne nás především jeho využití v kuchyni. Technicky založení jedinci si zase vybaví stroje a jejich promazávání. Pokud se ale bavíme o produktu z kokosu, zabrousíme spíše do kosmetiky. Zde ale jeho použití nekončí. Kdy po něm můžeme sáhnout?

coconut-oil-2535374_960_720

Kokosový olej má velmi širokou škálu použití. Jde o velmi všestranný produkt, který navíc krásně voní. Použít jej můžeme vnitřně i vnějšně. Kromě již zmíněného kosmetického průmyslu jej využijeme také v gastronomii či farmaceutickém průmyslu.

  1. Hubnutí

Tento produkt je vhodným pomocníkem při redukčních dietách, skvěle doplňuje raw stravu a saláty. Rozhodně to neplatí pro smažená či jinak nezdravě připravovaná jídla. Na rozdíl od jiných tuků se neukládá v tukových zásobách.

  1. Zdravá strava

Pomocí této univerzální suroviny lze připravit nespočet zdravých receptů, a to slaných i sladkých.

  1. Krásná a mladá pokožka

Pleť po použití této suroviny zůstává klidná, hebká, pružná a mladistvá. Je proto skvělá po holení, ale také jako odličovací přípravek. Dále zjemňuje a zvláčňuje pokožku v okolí očí – zatočí proto s vráskami i kruhy pod očima.

food-3062139_960_720

  1. Lesklé vlasy

Aplikace po každém mytí zajistí zdravé, pružné a lesklé vlasy.

  1. Krásný úsměv

Svými antibakteriálními a bělícími účinky nejen zanechá krásně bílé zuby, ale také je preventivně chrání před vznikem kazu. Zabraňuje také vzniku aftů či zánětů v ústní dutině. Skvěle působí také na samotné rty – hydratuje je, dodá jim vitamíny a minerály, díky nimž bude krásné, jemné, zdravé a krásně vypadající.

  1. Masáž

Masáž má uklidňující účinky, svou příjemnou vůní ještě více přispívá relaxaci a uvolnění. Navíc posiluje imunitu, zbavuje stresu a zanechává krásně hebkou a pružnou pokožku těla.

  1. Opalování

Natření kokosovým olejem pokožku hydratuje a zklidní. V případě spálení napomůže regeneraci.

  1. Pevné nehty

Vmasírováním na nehtové lůžko a kůžičku si zajistíte pružnější a pevnější nehty.

  1. Peeling

Pokud do kokosového oleje přidáte jemný cukr, vytvoříte si domácí peeling, který vás zbaví odumřelých buněk a hydratuje pokožku, která pak bude krásně hladká a příjemně vonící.