Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Kde všude využít kokosový olej?

Když se řekne olej, napadne nás především jeho využití v kuchyni. Technicky založení jedinci si zase vybaví stroje a jejich promazávání. Pokud se ale bavíme o produktu z kokosu, zabrousíme spíše do kosmetiky. Zde ale jeho použití nekončí. Kdy po něm můžeme sáhnout?

coconut-oil-2535374_960_720

Kokosový olej má velmi širokou škálu použití. Jde o velmi všestranný produkt, který navíc krásně voní. Použít jej můžeme vnitřně i vnějšně. Kromě již zmíněného kosmetického průmyslu jej využijeme také v gastronomii či farmaceutickém průmyslu.

  1. Hubnutí

Tento produkt je vhodným pomocníkem při redukčních dietách, skvěle doplňuje raw stravu a saláty. Rozhodně to neplatí pro smažená či jinak nezdravě připravovaná jídla. Na rozdíl od jiných tuků se neukládá v tukových zásobách.

  1. Zdravá strava

Pomocí této univerzální suroviny lze připravit nespočet zdravých receptů, a to slaných i sladkých.

  1. Krásná a mladá pokožka

Pleť po použití této suroviny zůstává klidná, hebká, pružná a mladistvá. Je proto skvělá po holení, ale také jako odličovací přípravek. Dále zjemňuje a zvláčňuje pokožku v okolí očí – zatočí proto s vráskami i kruhy pod očima.

food-3062139_960_720

  1. Lesklé vlasy

Aplikace po každém mytí zajistí zdravé, pružné a lesklé vlasy.

  1. Krásný úsměv

Svými antibakteriálními a bělícími účinky nejen zanechá krásně bílé zuby, ale také je preventivně chrání před vznikem kazu. Zabraňuje také vzniku aftů či zánětů v ústní dutině. Skvěle působí také na samotné rty – hydratuje je, dodá jim vitamíny a minerály, díky nimž bude krásné, jemné, zdravé a krásně vypadající.

  1. Masáž

Masáž má uklidňující účinky, svou příjemnou vůní ještě více přispívá relaxaci a uvolnění. Navíc posiluje imunitu, zbavuje stresu a zanechává krásně hebkou a pružnou pokožku těla.

  1. Opalování

Natření kokosovým olejem pokožku hydratuje a zklidní. V případě spálení napomůže regeneraci.

  1. Pevné nehty

Vmasírováním na nehtové lůžko a kůžičku si zajistíte pružnější a pevnější nehty.

  1. Peeling

Pokud do kokosového oleje přidáte jemný cukr, vytvoříte si domácí peeling, který vás zbaví odumřelých buněk a hydratuje pokožku, která pak bude krásně hladká a příjemně vonící.