Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Zábavné odpoledne s vnoučaty

Slunečné ráno signalizuje, že bude příjemný prázdninový den. Ve kterém děti užijí jak pohyb, tak i osvěžení v bazénu. Trampolínu, bez záchranných sítí, využijí hned po příchodu starší děti. Jejich skoky a salta ti menší sledují s nadšením. Za asistence dospělých si poté i oni mohou vyzkoušet první nesmělé krůčky po pohyblivém povrchu a příjemné pohupování vleže na zádech. Poté všichni přivítají osvěžení v bazénu. Hra na fontánu, kdy se všechny děti přemístí po obou stranách bazénu. A na zvukový signál začnou šplouchat do vodní hladiny. Aby se se přelévala na druhý konec bazénu. Hráči se nesmí ani obrátit zády a ani utéct. Tato rozcvička zajistí dokonalé osvěžení.

trampoline-2227667_1920

Oblíbenou hru s nafukovacím míčem, pro letošek oživenou sítí, která vytvoří uprostřed bazénu simulaci volejbalové hry. A děti, rozdělené do dvou družstev, si mohou zahrát na body o sladkou odměnu. I k této hře se mohou připojit i ti nejmenší. Stačí jim navléknout nafukovací rukávky či vesty. Nejoblíbenější hrou a skvělou zábavou je hledání pokladu. I té se mohou zúčastnit i děti, které neumí ještě plavat. Záleží jenom na hloubce, ve které se potápějí. Na dno bazénu je možné ponořit poklady a fantazii se meze nekladou. Skleněné korálky, mušle, mince či různé figurky, které jsou z pevného materiálu a před nalezením předčasně nevyplavou. 

V bazénu

Výhodou při této hře je plavecká výbava. Potápěčské brýle nebo masky. Pokud bazén není příliš hluboký a děti mohou chodit po dně, aniž by si namočily hlavu, je možné si společně zahrát hru Na start. Dostatečně velká nafukovací matrace se umístí ve středu bazénu. Všichni hráči stojí po jeho obvodu. Jejich úkolem je dostat se na matraci jakýmkoliv způsobem. Pokud se pokusí o vystoupení, tak skoro všichni spadnou zpátky do vody. A to vyvolává salvy smíchu všech přítomných. Po celém odpoledni dětem pořádně vyhládlo. A podvečerní opékaní špekáčků, spolu se společným zpíváním za doprovodu dědečkovy kytary, udělá příjemnou tečku za zábavným odpolednem.