Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Mazlíčci do bytu

Pořídit si mazlíčka do bytu, ano nebo ne? Nejdřív si pojďme rozebrat, co považujeme za adekvátního domácího mazlíčka do bytu. Dnešní moderní společnost, je dle mého názoru založená na extravaganci. V této době je velice moderní chovat ve svém domě exotická zvířata. Výjimkou nejsou kočkovité šelmy, jako je například puma, gepard nebo lev. Dále není neobvyklé chovat ani krokodýla. Vlastně je to v dnešní době normální jev.

dog-423398_1920Pokud budeme uvažovat o domácích mazlíčcích, jako o zdomestikovaných milujících stvořeních, tak opravdu není problém pořídit si takového miláčka a nechat ho stát se součástí Vaší rodiny. Pes je jedním z nejvíce zdomestikovaných zvířat. Přizpůsobí se Vaším potřebám, ale očekává samozřejmě, že Vy se přizpůsobíte i těm jeho. Je to spíše náročnější domácí mazlíček, než například kočka, akvarijní rybka, papoušek nebo křeček. Na pejska si musíte udělat v průběhu dne časový interval, kdy se mu budete věnovat. Psi jsou velice všímaví a budou si dobře pamatovat, jako časové rozmezí mu věnujete a budou se mu přizpůsobovat a těšit se na tento čas strávený s Vámi.

Dalším mazlíkem je například kočka, která je absolutně nenáročná. Stačí jí jen čistý kočičí záchod, miska plná jídla a vody, škrabadlo a nějaké hračky. Z vlastní zkušenosti vím, že pelíšek nepotřebuje, protože ať ji koupíte jakýkoliv pelíšek, malý nebo velký, najde si své místo, kde chce odpočívat sama. Navíc kočky velmi často mění místa, kde chtějí momentálně spát. Občas ji pomazlete, ale neočekávejte od ní, že se bude s Vámi mazlit, když to budete chtít zrovna Vy. Kočku musíte respektovat takovou jaká je a neočekávat od ní vděk a touhu trávit s Vámi čas tak, jak je to u pejska.

domecekkk

A pokud máte opravdu malinký byt a chybí Vám tam nějaké živé zvířátko, můžete si pořídit například potkana, který je velice chytrý a inteligentní a užijete si s ním v bytě mnoho zábavy. Dále je možné pořídit si zakrslého králíka, morče nebo křečka. A pokud jste alergičtí na srst, určitě je možné zvolit akvarijní rybku. Jen pozor na kulatá akvárka, ta rybkám moc nesvědčí.