Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Uzavíratelné sáčky různých velikostí pro domácnost, dílnu i zahradu

Sáčky na zip se v domácnostech nejčastěji používají pro ukládání potravin v mrazáku či v ledničce, anebo pro různé drobnosti, které se v bytě vyskytují, a jež bychom takto mohli zabezpečit před poztrácením. Hodí se ovšem i pro jiné účely.

Krmiva pro zvířata – obchody se zvířaty a chovatelskými potřebami jen kvetou, lidé mají doma nejen kočky a psy, ale také hady, štíry, pavouky, pakobylky, šváby, různé hlodavce, akvarijní rybky a jistě byste dokázali vyjmenovat další tvory chované v zajetí. Většina tvorečků vyžaduje pro chov i odchov stelivo a všichni potřebují mít zdroj potravy. Jsou to různé krmné směsi obilovin a travin pro hlodavce, sušení mouční červi, kobylky a cvrčci pro křečky, sušené ovoce a zelenina pro morčata, granule pro psy a kočky a další potrava, kterou lze definovat jako trvanlivá a dlouhodobě skladovatelná. Uzavíratelné sáčky se zipem jsou pro tyto účely jako stvořené, krmnou směs v nich uzavřete tak, že sáčky vytlačíte přebytečný vzduch a tím prodloužíte její trvanlivost.

sypaný ča

Sypké, polotekuté a tekuté hmoty – když zakoupíte sádru na malování, spárovací hmotu na obkladačky, sypké lepidlo na tapety nebo tmel na sádrokarton, po otevření obalu byste jej měli umístit do sáčku se zipem. Jednak ušetříte za různé krabičky, plechovky a dózy a pak se sáčky zaberete méně místa v úložném prostoru. Opět zde platí ona podstatná zásada – čím více vzduchu ze sáčku před uzavřením vytlačíte, tím méně bude jeho obsah podléhat zkáze.

pes a granule

Pomocník na zahradě – do sáčků se zipem lze vložit prakticky cokoli, v závislosti na jeho objemu. Větší rozměry dobře poslouží pro substráty, hnojiva, postřiky, chemikálie pro provoz jezírka a bazénu, oblázky, písek, zeminu, posypový materiál, sazenice rostlin atp. Sáčky lze popisovat lihovým fixem a většinou jsou transparentní, takže mnohdy ani popis není nutný.