7. 2. 2023

Společnost mě baví

Vždycky jsem byla ráda ve společnosti, kde se mi líbí a kde si spolu všichni rozumíme. Znám totiž několik případů, když jsem byla ve společnosti, kde jsme si vůbec nerozuměla s nikým a taky jsme se dokonce hádali. Možná se budete divit, a bylo to na základní škole. Opravdu jsem si tam s nikým nesedla. Samozřejmě tedy, že jsem tam měla dvě nejlepší kamarádky. Ale se zbytkem třídy jsem si vůbec nesedla. Možná to taky bylo tím, že jsem tam nastoupila teprve až v šesté třídě. A od té doby jsem se tam nemohla najít už spřízněnou duši, se kterou bych třeba ve škole seděla na obědě anebo trávila volné přestávky ve škole.

Mám ráda příjemnou společnost.

Bylo mi z toho velmi smutnou a někdy jsem taky kolikrát brečela na záchodě. Taky se mi nevyhnula šikana. Nejhorší na tom bylo, že mě dívky šikanovaly vždycky na dámských toaletách. Trápilo mě to a já jsem si říkala, proč jsme se s rodiči vůbec museli přestěhovat, protože jsem kvůli tomu musela taky měnit školu. A byla to opravdu hrozná společnost, kterou by nikdo nechtěl. A opravdu nikomu nepřeji, aby to někdo někdy zažil.

 
Jsem velmi společenská.
 

Já sama vím, že je to velice smutné a taky obtěžující, ale když člověk prostě musí, tak musí. Proto jsem si řekla, že kdyby moje děti taky takhle trpěly jako já kdysi v dětství, tak bych tohle vůbec nedopustila. A raději bych zůstala tam, kde jsem byla a nestěhovala bych se. A tady jde vidět, že člověk potřebuje mít opravdu soukromí a taky klid a být ve společnosti, která mu vyhovuje. Protože špatná společnost má taky opravdu neblahý vliv na to, jak se potom dítě a dospělý člověk vyvíjí. Špatná společnost má neblahý vliv na psychiku a taky další duševní vývoj člověka. A taky si pamatujete na své školná roky? A co vaši kamarádi nebo spolužáci ve škole? Líbilo se vám tam a vyhnula se vám šikana. Bohužel šikana je v dnešní společnosti velmi častá.

You may have missed