Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Společnost mě baví

Vždycky jsem byla ráda ve společnosti, kde se mi líbí a kde si spolu všichni rozumíme. Znám totiž několik případů, když jsem byla ve společnosti, kde jsme si vůbec nerozuměla s nikým a taky jsme se dokonce hádali. Možná se budete divit, a bylo to na základní škole. Opravdu jsem si tam s nikým nesedla. Samozřejmě tedy, že jsem tam měla dvě nejlepší kamarádky. Ale se zbytkem třídy jsem si vůbec nesedla. Možná to taky bylo tím, že jsem tam nastoupila teprve až v šesté třídě. A od té doby jsem se tam nemohla najít už spřízněnou duši, se kterou bych třeba ve škole seděla na obědě anebo trávila volné přestávky ve škole.

Mám ráda příjemnou společnost.

Bylo mi z toho velmi smutnou a někdy jsem taky kolikrát brečela na záchodě. Taky se mi nevyhnula šikana. Nejhorší na tom bylo, že mě dívky šikanovaly vždycky na dámských toaletách. Trápilo mě to a já jsem si říkala, proč jsme se s rodiči vůbec museli přestěhovat, protože jsem kvůli tomu musela taky měnit školu. A byla to opravdu hrozná společnost, kterou by nikdo nechtěl. A opravdu nikomu nepřeji, aby to někdo někdy zažil.

 
Jsem velmi společenská.
 

Já sama vím, že je to velice smutné a taky obtěžující, ale když člověk prostě musí, tak musí. Proto jsem si řekla, že kdyby moje děti taky takhle trpěly jako já kdysi v dětství, tak bych tohle vůbec nedopustila. A raději bych zůstala tam, kde jsem byla a nestěhovala bych se. A tady jde vidět, že člověk potřebuje mít opravdu soukromí a taky klid a být ve společnosti, která mu vyhovuje. Protože špatná společnost má taky opravdu neblahý vliv na to, jak se potom dítě a dospělý člověk vyvíjí. Špatná společnost má neblahý vliv na psychiku a taky další duševní vývoj člověka. A taky si pamatujete na své školná roky? A co vaši kamarádi nebo spolužáci ve škole? Líbilo se vám tam a vyhnula se vám šikana. Bohužel šikana je v dnešní společnosti velmi častá.