Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

O dřevěný nábytek musíte správně pečovat – Jak jej udržovat jako nový?

Máte doma dřevěný nábytek? Masivní nábytek vypadá velmi hezky a hodí se k různým bytovým stylům. Jak o dřevěný nábytek ale správně pečovat? 

O dřevěný nábytek musíte správně pečovat – Jak jej udržovat jako nový? 

Masivní dřevěný nábytek je stylový, má dlouhou životnost, je z přírodního materiálu vyrobený a dá se krásně kombinovat. Pokud se o masivní nábytek budete dobře starat, můžete si jej užívat opravdu dlouhou řadu let. Jenže, jak o něj vlastně správně pečovat? Pozor byste si měli dát hlavně u úklidu, zvýšenou pozornost je třeba věnovat i nejrůznějším skvrnám a škrábancům. Masivní dřevo totiž potřebuje zvláštní péči za každé situace. 

dřevěný nábytek

Správný základ pro dřevo 

Dlouhou životnost přírodnímu dřevu zaručuje zejména dobré povrchové ošetření. I proto se dřevo často lakuje, natírá se speciálními přípravky a právě tato povrchová úprava pomáhá dřevu, aby bylo stále krásné, a také se potom lépe udržuje. Pokud máte přírodní dřevo bez povrchové úpravy, určitě to poznáte. Takové dřevo je náchylnější, nevypadá po čase tak dobře a může se snadněji poškodit. Pokud budete dřevo a dřevěný nábytek ošetřovat sami, vybírejte si jen ty přípravky, které jsou k tomu vhodné. Oblíbený není jen interiérový dřevěný masivní nábytek, ale samozřejmě i ten venkovní. I v tomto případě je nutné nábytek před umístěním ven řádně ošetřit. 

Využít můžete nejrůznější olejové povrchové úpravy dřeva, ale asi nejznámější je lakované dřevo. Využít můžete i vosky na dřevo, vosky je dobré volit, protože jsou přírodní, dřevo si pak může zachovat přírodnější vzhled a určitě si jej pak ještě více oblíbíte. 

péče o masivní nábytek

Dřevo a voda se příliš nesnesou

U dřeva je třeba dávat pozor na vodu, té se snažte vyvarovat. I když je dřevěný nábytek řádně ošetřený kvalitním přípravkem, není dobré jej vystavovat zvýšené vlhkosti. Pozor i na to, když se vám na nábytek ze dřeva něco vylije. Je třeba vodu okamžitě setřít a dřevo vysušit. Při úklidu buďte rovněž obezřetní. Je lepší utírat nábytek pouze suchým hadříkem, popřípadě můžete využít i na úklid speciálních přípravků. 

Čím častěji se péči o dřevo budete věnovat, tím jednodušší pak také úklid bude a jeho životnost bude skutečně vysoká.