26. 3. 2023

Jaké výhody mají skládací skladovací kontejnery

Ke skladování věcí, ať už doma či ve firmách, se často používají kontejnery. Ty mohou mít různou velikost a být i různých typů. A každý z nich se hodí pro skladování něčeho jiného. Je proto rozhodně dobré vybrat ten správný. Avšak jedním z faktorů, na které se klade celkem důraz, je také to, jak moc nám ulehčují práci a jak pohodlný je manipulace s nimi, a to jak v plném, tak i v prázdném stavu. I to je důvod, proč se do módy dostávají skládací skladovací kontejnery.

nakládání skladovacích kontejnerů

Ty se vyznačují tím, že jejich stěny lze sklopit a značně tak zmenšit jejich objem. To je výhodné, když je potřebujeme někam uskladnit v době, kdy je nepoužíváme. Takto totiž zaberou mnohem méně místa, a tak je možné uložit je například do skříně. Samozřejmě i u tohoto typu má podlaha kolečka, což znamená, že je možné jej i v plném stavu velmi snadno přesunout, bez ohledu na to, jak moc je naplněný. Díky tomu se nám značně usnadňuje práce, neboť je k jeho přesunu potřeba podstatně méně síly.

klasický typ kontejneru

Otázkou ovšem je, zda zde nenajdeme i nějaké nevýhody. A pravdou je, že se nějaké rozhodně najdou, a vychází právě z designu, který umožňuje jeho skládání.

V první řadě je to nižší nosnost. Stěny totiž nejsou díky tomu ani zdaleka z tak pevného materiálu. Navíc nejsou napevno upevněné, což znamená, že se mnohem snadněji rozbijí. Proto není možné je ani zdaleka tak plně naložit jako u klasických typů.

Dalším problémem je, že pokud je budeme často skládat a opět rozkládat, velmi rychle opotřebujeme klouby, které pohyb stěn umožňují. Ty se díky tomu brzy rozbijí. A vzhledem k tomu, že je prakticky nemožné je opravit či nahradit, stane se v podstatě celý kontejner zničeným a bude možné jej vyhodit.

Je tedy jasné, že i tento výrobek má své výhody i nevýhody. Je dobré je zvážit ještě předtím, než si jej pořídíme. Zvláště, pokud jej chceme používat skutečně dlouhodobě.