26. 3. 2023

Pozor na ochranu

Když někdo potřebuje odeslat poštou nebo kurýrní službou nějakou větší zásilku, kupříkladu balík, může tak bez problémů v kterémkoliv okamžiku učinit. Protože k tomu je potřeba mít jenom něco, co by se poslalo, a naprosto pochopitelně i něco, do čeho by se to zabalilo. Protože taková zásilka nějaký vhodný obal pro přepravu potřebuje, bez toho by na poště zásilku snad ani nepřijali, a pokud snad ano, pak by tu bylo značné riziko jejího poškození nebo dokonce znehodnocení. Protože při převozu se s takovými balíky nezachází takzvaně v rukavičkách a tyto jsou tak vystaveny působení vnějších sil, nárazům, tlaku, ale třeba i rozmarům počasí.

balík s mašlí

Balíky tedy svůj dostatečně kvalitní obal potřebují, o tom není pochyb. Ale jak má vlastně takový obal vypadat, do čeho se mají posílané věci vkládat, aby se jim nic zlého nestalo?

Využít lze dejme tomu i nějakou kartonovou krabici od čehokoliv, vycpanou třeba zmuchlaným novinovým papírem. Jak se tradičně činívalo za dob socialismu, kdy k tomuto vlastně neexistovala žádná alternativa. Ale není nezbytně nutné pouze takto improvizovat. Dnes už můžeme vsadit třeba i na výplňový materiál do krabic Balteto, který se stejně jako toutéž firmou nabízené další obalové materiály vyznačuje nejednou předností a pochopitelně i nespornou kvalitou.

balení krabice

Zde nabízené obalové a výplňové materiály jsou šetrné k matičce přírodě. Protože se jedná jak o kartonové krabice, tak i o výplňový materiál z téže suroviny, přesněji z kartonové vlny vyráběné s použitím speciálního stroje, což je naprosto ekologický a opakovaně použitelný materiál. Který je – což je pro lidi rovněž podstatné – i lehký a finančně dostupný.

Kterýkoliv zásilkový obchod se tak bez právě tohoto výplňového materiálu neobejde. Protože je tento tvárný a dělitelný, pracuje se s ním jedna báseň, tento spolehlivě ochrání obsah každé zásilky, a navíc se díky jeho nízké hmotnosti zbytečně neplatí příliš vysoké poštovné.