Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Pozor na ochranu

Když někdo potřebuje odeslat poštou nebo kurýrní službou nějakou větší zásilku, kupříkladu balík, může tak bez problémů v kterémkoliv okamžiku učinit. Protože k tomu je potřeba mít jenom něco, co by se poslalo, a naprosto pochopitelně i něco, do čeho by se to zabalilo. Protože taková zásilka nějaký vhodný obal pro přepravu potřebuje, bez toho by na poště zásilku snad ani nepřijali, a pokud snad ano, pak by tu bylo značné riziko jejího poškození nebo dokonce znehodnocení. Protože při převozu se s takovými balíky nezachází takzvaně v rukavičkách a tyto jsou tak vystaveny působení vnějších sil, nárazům, tlaku, ale třeba i rozmarům počasí.

balík s mašlí

Balíky tedy svůj dostatečně kvalitní obal potřebují, o tom není pochyb. Ale jak má vlastně takový obal vypadat, do čeho se mají posílané věci vkládat, aby se jim nic zlého nestalo?

Využít lze dejme tomu i nějakou kartonovou krabici od čehokoliv, vycpanou třeba zmuchlaným novinovým papírem. Jak se tradičně činívalo za dob socialismu, kdy k tomuto vlastně neexistovala žádná alternativa. Ale není nezbytně nutné pouze takto improvizovat. Dnes už můžeme vsadit třeba i na výplňový materiál do krabic Balteto, který se stejně jako toutéž firmou nabízené další obalové materiály vyznačuje nejednou předností a pochopitelně i nespornou kvalitou.

balení krabice

Zde nabízené obalové a výplňové materiály jsou šetrné k matičce přírodě. Protože se jedná jak o kartonové krabice, tak i o výplňový materiál z téže suroviny, přesněji z kartonové vlny vyráběné s použitím speciálního stroje, což je naprosto ekologický a opakovaně použitelný materiál. Který je – což je pro lidi rovněž podstatné – i lehký a finančně dostupný.

Kterýkoliv zásilkový obchod se tak bez právě tohoto výplňového materiálu neobejde. Protože je tento tvárný a dělitelný, pracuje se s ním jedna báseň, tento spolehlivě ochrání obsah každé zásilky, a navíc se díky jeho nízké hmotnosti zbytečně neplatí příliš vysoké poštovné.