Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Jsou opravy bazénových čerpadel náročné?

V létě asi není nic příjemnějšího, než se ponořit do čisté, svěží, chladivé vody bazénu. Není tedy divu, že jej najdeme prakticky na každé dostatečně velké zahradě, ať už u rodinného domu či u chaty nebo chalupy.

Problém je však v tom, že udržet vodu v přijatelné čistotě a kvalitě není nic jednoduchého. Zvláště v horkém létě se stává domovem nejrůznějších řas a sinic, se kterými je nutné bojovat. A není potřeba zmiňovat ani nejrůznější napadané listy, květy či hmyz. Mít bazén tedy znamená prakticky neustálý boj o udržení dostatečné čistoty vody.

bazen8

Samozřejmě na něj nejsme sami. Jednou z věcí, které nám v tomto úkolu pomáhají, je pak filtrační zařízení. To funguje na poměrně jednoduchém principu: čerpadlo nabere vodu z bazénu a prožene ji přes filtrační materiál. Zde se zbaví veškerých nečistot, a je následně vrácena zpět do bazénu. Je to jednoduché a efektivní.

Bohužel ani toto zařízení není nerozbitné. Může se stát, že se například čerpadlo porouchá, a přestane pracovat. V tom případě však nebude fungovat celé zařízení, neboť nebude přes filtr protékat voda. Otázkou tedy je, co teď.

bazen5

Pravdou je, že opravy bazénových čerpadel mohou být poměrně náročné. Samozřejmě záleží na tom, o jaké poškození se jedná. Pokud je to například prasklá hadice, pak můžeme tento problém relativně snadno vyřešit sami. Avšak v případě, že se něco porouchá uvnitř, může být pro nás oprava prakticky nemožná.

V tom případě nezbude nic jiného, než přístroj odvést do specializovaného servisu. Zde je však dobré se nejprve zajímat o cenu opravy. Zvláště u starších typů je totiž pravděpodobné, že se vám mnohem spíše vyplatí pořídit nové čerpadlo, než nechávat to staré opravit.

Je samozřejmě jasné, že opravu je nutné provést co nejdříve, neboť za tu dobu, co nepracuje, se nám kazí voda. A to rozhodně není dobré. Proto bychom měli podobné potíže vyřešit tak rychle, jak to jen půjde. Věřte, že vám ostatní poděkují.