Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Jak zabavit děti?

Doba prázdnin je tou nejpříjemnější částí roku nejen pro děti školou povinné, ale rovněž i pro jejich rodiče. Tím nejoblíbenějším místem pro společný letní pobyt bývá u vody. A je úplně jedno, jestli to bude u bazénu, řeky, rybníka či moře. Ono ani tak nezáleží kde, ale jakými společnými aktivitami si tento čas vyplníte. Snad nejvíce zábavy si užijete s dětmi, které se začínají s tímto živlem seznamovat. Pokud dobře zvolíte vybavení dětí bezpečnostními prvky, jako jsou plovací vesty či rukávky, bude seznámení s vodou jak pro vás, tak pro ně příjemné. Dalším nezbytným prvkem, umožňujícím samostatný pohyb ve vodě, je plovací kruh v přiměřené velikosti.

Zábava u moře

Který je dokonce pro ty nejmenší vybaven tak, aby jím nepropadlo. Pobyt u vody s dítětem, které už zvládá první plavecká cvičení, je dobré vybavit plaveckou vestou. Nebo páskem s pěnovými plováky. Vybavení je možno rozšířit o speciální plavky, ve kterých vsunuté nadlehčovací destičky nedovolí, aby se dostalo pod hladinu. Těm větším ratolestem v bezpečném plavání pomůže takzvaná žížala, která se vkládá buď do podpaží. Nebo za krk. Čímž je zaručen úspěch už při prvních plaveckých pokusech. A o to jde. Aby si dítě zábavnou formou vytvořilo kladný vztah k této fyzické aktivitě.

Zábava u vody

Pokud se rozhodnete strávit část prázdnin se svými odrostlejšímu dětmi u moře, jednou z nejoblíbenějších aktivit, které si budou chtít vyzkoušet, je šnorchlování. Objevovat fascinující svět pod hladinou je pro všechny úžasným dobrodružstvím. I zábavou pro všechny dospělé. Výhodou pro tento druh sportu je fakt, že není potřeba pořizovat nákladné potápěčské výbavy. Základem je maska, která ale musí dokonale sedět na obličeji. Proto je dobré k jejímu nákupu vzít i děti na vyzkoušení její velikosti. Druhou a nezbytnou součástí výbavy je samotný šnorchl. Suchý, který je pro začátečníky vybaven speciální krytkou, která chrání před vniknutím vody při ponoření. Sice nepovinnou, ale hodně oblíbenou části výbavy jsou ploutve. Které usnadňují nejen pohyb, ale zaručí i jeho rychlost. Pro děti, které jsou už dobrými plavci, poskytuje největší zábavu v posledních letech paddleboard. Je to sportovní aktivita, která vyžaduje zapojení všech svalů v našem těle. A tím zajišťuje i zlepšení fyzické kondice. To nejen pro děti. Ale pro všechny věkové kategorie.