Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Affinity Phote aneb profesionální fotografický editor

Jedná se o zcela velmi zdařilého konkurenta a příznivou náhradu za Photoshop pro Mac. Ideální aplikace pro operační program Windows.
 
Nahlédnutí do historie aneb odkud pochází Affinity Photo?
 
Vše má na svědomí anglická společnost Serif, která působí již od roku 1987. Již před více jak deseti lety byl první grafický nástroj nesoucí název Affinity Designer, jenž je tak přímým konkurenten programu Adobe Illustratoru. A o rok později se objevil výše uvedený program Affinity Photo. Vše ze začátku bylo přístupné jen pro Mac, nyní jsou verze rozšířené i pro ostatní operační programy.
hodiny u fotek 
Záměrem aplikace je nabídnout pestrou škálu funkcí, rychlost aplikací a především snadnou ovladatelnost pro uživatele. Díky neustálému zdokonalování a poskytování aktuální neboli novější verze, lze tak konstatovat, že je aplikace Affinity Photo považována za největšího konkurenta aplikací od Adobe.
 
Co vše zvládne Affinity Photo?
 
Vzhledem k tomu, že jakmile vyzkoušíte osobně aplikaci, poznáte přínos, interesantnost a užitečnost mnoha funkcí. Vyjmenovat všechny není ani možné. Nicméně mezi ty nejdůležitější a pro každého uživatele nejzajímavější. Rozhodně mezi ně náleží uživatelské rozhraní.
 
Pro znalce již jakéhokoli fotografického editoru nebude až takovým překvapením. Horní nástrojová lišta a lišta s parametry aktivního nástroje je velmi přehledná, po levé straně jsou výběrové nástroje, po pravé pak paleta nabízející hned několik užitečných funkcí, jako je například práce s barvou, historií apod., což poté je reálné umístit pod sebe či do záložek. Jestliže by pro někoho prostor na palety byl nedostačující, je ponteciální další ukotvení vlevo vedle nástrojů.
 
Základní editace
 
Aplikace Affinity Photo je schopna otevřít mnoho formátů, jako je i například PSD. Stejně tak je možné pracovat v téměř libovolném barevném prostoru a bitové hloubce, tj. až do 32 bitových HDR souborů. To vše za zcela plné podpory správy barev. Jádro je tvořeno plnohodnotnou editací ve vrstvách, což lze pochopitelně i mnoha možnostmi prolínat, zakrývat i shromažďovat. Celou řadu úprav lze provést v rámci aplikace nedestruktivní cestou. K tomu je k dispozici hned několik nástrojů.
 svázané lano
Více jak dvacet možností se tak nabízí ohledně úprav vrstev. Součástí jsou i nimi křivky, úrovně a barevné korekce, stejně tak i převod do černobílé, rovněž i použití LUT. Jednotlivé vrstvy mohou mít svou vlastní masku. Je i reálná aplikace na všechny vrstvy nebo pouze na jednu z nich či na celou skupinu.

Category Nezařazené