Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Vybavení, které si zamilujete

Také neustále ve své dílně něco opravujete a vylepšujete? A přemýšleli jste o vlastním autoservisu, kde byste se mohli tomuto koníčku naplno věnovat. Ať už se rozhodnete si z opravy automobilů vytvořit svou živnost nebo se servisu věnovat jen ve volných chvílích, jistě nebudete litovat.

malý autoservis

Výběr místa je ale v tomto případě klíčový. Případný zápach a hluk by mohl vyvolat řadu stížností, které by připadly na vaši hlavu. Raději hledejte prostory, které jsou v dostatečné vzdálenosti od obytných a kancelářských budov. Prostory by měly být dostatečně velké a zkolaudovány za podobným účelem, za jakým budou následně používány dle aktuálního stavebního zákona. Nezapomínejte za parkovací místa v okolí autoservisu, které jsou k nezaplacení.

Vybavení zákon nijak blíže nespecifikuje a je tedy na každém majiteli autoservisu, do jaké míry je ochotný investovat do vybavení. Je ale zapotřebí si uvědomit, že udržet krok z konkurencí není dnes vůbec jednoduché. Finance investované na těch správných místech vás mohou velmi snadno udržet v čele žebříčku popularity zákazníků. Základní vybavení asi není zapotřebí nijak dlouze představovat, patří sem hydraulické zvedáky, plnička kapalin, startovací vozík a drobné nářadí třeba v podobě sinusového pravítka, šroubováků, závitníků atd.

  • Plnička kapalin

Plnička kapalin je chytrý pomocník, bez kterého se zkrátka nejde obejít. Plničku využijete k diagnostice provozních kapalin. Dokáže změřit kolik je v daném automobilu kapalin, případně jaký olej majitel používá.

  • Hydraulický detektor vůlí

Jak lépe zkontrolovat přední nápravu vozidla než za pomocí hydraulického detektoru vůlí. Na výběr je detektor jak pro osobní, tak nákladní automobily.

  • Myčka kol

chemické prostředky

Seřizování kol není náročná práce, jen té špíny! Před seřizováním je zapotřebí kola umýt a myčka kol dokáže v tomto případ usnadnit práci.