Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Postavte si vlastní pergolu


Pergola je skvělá stavba, kde si můžeme pohodlně odpočinout, nebo trávit čas s blízkými. U stavby nám významně pomůže rozhodně polykarbonát.

Postavte si vlastní pergolu

Různorodé využití

Tato stavba je pro rekreační účely stvořená, a proto si ji můžeme skutečně naplno užit. Na zahrádku se opravdu hodí, protože při letním teplem dnu můžeme vyjít hned do pergoly a tam si naplno užívat nádherného počasí. Taková relaxace v přírodním prostředí má skutečně něco do sebe a pro naše tělo je dost prospěšná. Kromě odpočinku to může být místo pro konání různých oslav a akcí, kdy budou všichni na čerstvém vzduchu. Takové grilování opravdu potěší každého.

zahradní altán

Kdyby přišla náhlá změna letního počasí, tak nás to skutečně nemusí vůbec trápit, protože budeme hezky schování pod střechou. Pergola je rozhodně také skvělý designový prvek, který dodá zahradě kouzlo. Vzhledem k tomu, že se vyrábí ze dřeva, tak při zvolení správného odstínu se bude hezky v zahrádce hodit. Abychom měli uvnitř stavby soukromí, tak můžeme stěny vyplnit mřížováním, kde můžeme zvolit kvetoucí plážové plazové rostliny, jež nadělají mnoho parády.

Snadná stavba

Postavit si pergolu není až tak složité, a proto můžete vše zvládnout svépomocí. První možností je udělat si výkres a vše podle sebe vymyslet. Druhou možností je zakoupit si pergolu, která je v rozebraném stavu, což už je na Vás. Důležité je správné měření a pevné betonové základy, protože na nich to bude všechno stát.

dřevěná mřížka

Jeden člověk následně stavbu sám nezvládne, protože se musí postaví konstrukce z trámů. Jakmile ji budeme mít hotovou, tak nastává otázka, jakou udělat střechu. S tím si nemusíme až tolik lámat hlavu, protože v prodeji ke kouřový makrolon Lehke-krytiny, který je lehký a odolává venkovním vlivům. Jeho upevnění na střechu je snadné, takže se nemusíte bát žádného nečekaného problému. Kouřový se nazývá díky svému zatmavění, čehož můžeme využít, protože dovnitř nebude vstupovat tolik slunečních paprsků jako u klasického polykarbonátu. To je v pergole výhodné, abychom si mohli sednout pohledně do stínu.