Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Víme, co bylo, ale kdo ví, co bude?

Věda je i tam, kde bychom ji nečekali. Myslíte si snad, že se tu vše objevilo tak, jak to tu dnes máme? To určitě ne a všichni to v podvědomí dost dobře víme. Neměli bychom brát věci kolem sebe jako samozřejmé, když o nich v jiných částech světa nemají ani tušení. Patříme mezi jeden z nejvyspělejších států a měli bychom za to být vděční. Každičkou věc, která nevyroste na stromě, musela být někým vynalezena.

chytré zařízení

Měli jste někdy nějaký nápad a přišel vám jako největší blbost? Jak víte, že to nemohl být další vynález dnešní doby? U těch, co vynalezli věci námi dnes používané, určitě existoval někdo, kdo jim řekl, že jejich vynález je nesmyslný a ať jej nechají být a zapomenou na to. Není to nic neobvyklého. To se stane úplně každému, když přijde s něčím, co lidstvo dosud nezná. Už před tisíci lety lidé museli vymýšlet, jak přežít, aniž by je to stálo krk a museli se naučit existovat, postavit si obydlí a podobně. Na vše přišli a koukněte, kde žijeme teď, jak to kolem nás vypadá a podobně. Můžeme si kamkoliv zajet městskou hromadnou dopravou nebo autem, doletíme do zahraničí, zkrátka možnosti se rozšířily. Vyvíjejí se nové a nové léky na nejzákeřnější nemoci či choroby, vypěstujeme si, cokoliv se nám zlíbí, ve chvíli, kdy něco nevíme, stačí nám vzít do ruky náš chytrý telefon či sednout k počítači a začít googlit. Svět se nám rozvíjí více, než si stíháme všímat.

automobil

Je toho kolem nás opravdu mnoho, co se za posledních několik let změnilo a měnit se to bude ještě dál. Vzpomeňte si, jaký byl život, když jste byly děti a porovnejte to s aktuální dobou. Mnoho věcí je úplně jinak a s dřívějškem to nemá nic společného. Jít s dobou ovšem nemusí být nic jednoduchého. Vznikají nové a nové přístroje, zařízení, elektrospotřebiče a podobně a ne každý jim zvládá porozumět. Věda nás bude překvapovat čím dál tím více, měli bychom se na to pokusit co nejlépe připravit.