Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Stěhujeme se z města do rekreační oblasti

Také vás přestává bavit žít ve městě a strádat tu vlivem mnoha stresových faktorů? Máte už doslova plné zuby hluku, chaosu, automobilových a průmyslových zplodin a nepřejících mezilidských vztahů? Nejste sami, kdo takto uvažuje, a mezi námi je mnoho lidí, kteří vyměnili městské pohodlí za venkovský klid a pohodu, ostatně ne vždy se o pohodlí ve městě dá otevřeně hovořit. Spíše jde o zvyk a neschopnost odpoutat se od některých závislostí a vykročit do neznáma vstříc vlastnímu životnímu stylu.

údolí řeky Berounky

Jestliže se definitivně rozhodnete prodat městský byt a pořídit rekreační nemovitost, která je celoročně obyvatelná, anebo ji lze takto upravit, pak se tu nabízí možnost rekultivovat i zahradní pozemek. A jeho součástí by se mohl stát i bazén.

Bazén ve svahu

Budete-li se zajímat o výstavbu bazénu, obvykle na Internetu narazíte na fotografie bazénů umístěných v rovném terénu. Jsou tu zapuštěné do země a vytváří příjemnou součást parcely, jako by tu byly odjakživa. Ne vždy však mívají chatové oblasti dostatek prostoru v rovině, mnoho chat se staví ve svahu a jejich pozemky se například svažují od lesa směrem k řece či k rybníku. Výhodou těchto objektů je pak lepší výhled, ale co s bazénem?

bazén ve svahu

Řešení pochopitelně existuje, jde o částečně zapuštěný bazén ve svahu, který ještě více zvýší pobytový komfort na vaší zahradě. Bazén, který je součástí terasovité kaskády, tu může být jedním z lákadel, na něž přitáhnete vaše přátele, aby se tu spolu s vámi kochali pohledem do krajiny. Takováto řešení výrazně vyniknou zejména v horských oblastech anebo někde, kde je členité a skalnaté říční údolí, což bývá například na horním toku Berounky u zříceniny hradu Krašov, nedaleko Žíkovského mlýna anebo poblíž Havlovy skály či tábořiště Kobylka na okraji obce Liblín. Bydlení v takovéto lokalitě se pak může stát vaším splněným životním snem, zejména pokud patříte mezi romantické duše.