Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Kde chcete žít?

Důležité je mít kde bydlet. Někdo dává přednost nájemnímu bydlení, ale někdo jiný si neumí představit život jinde než v rodinném domě. Pokud i vy chcete žít v domě, musíte pro to něco udělat. Buď si můžete dům zrekonstruovat a nebo si postavit nový. Obě varianty mají klady i zápory.

Starší dům
Starší dům může mít mnohá specifika. Mezi nejčastější patří špatná dispozice, která současným požadavkům na bydlení a moderním trendům neodpovídají. Leckdy nelze dispozici změnit podle přání nových majitelů, protože by muselo dojít zásahům do nosných konstrukcí, což je někdy velký risk, který nemusí vždy vyjít. Dále vás mohou potkat skrytá překvapení, která celou rekonstrukci dokážou prodražit o stovky tisíc.

dům novostavba

Novostavba oproti tomu žádná taková překvapení neskrývá, ale tady může nastat problém s pozemkem. Některé pozemky jsou úzké či svažité a potom je potřeba podřídit typ domu právě pozemku. Dá se říct, že snad na každém pozemku je možné postavit moderní rodinný dům, a to buď svépomocí a nebo na klíč.

Svatba na klíč je v mnoha ohledech jednodušší. Vyberete si firmu, která vám nabídne svoje typové projekty a vy si vyberete ten, který vás chytne za srdce. Většina firem nabízí navíc i možnost postavit dům na základě individuálně připraveného projektu, který vám připraví podle vašich potřeb. Obecně se dá říct že i typové projekty nabízí mnoho možností jak bydlet moderně a příjemně. Většina staveb je typu bungalov, které jsou nejvyhledávanějšími typy domů. Dokážete si představit v něm bydlet?

stavba domu

Moderní domy bývají vybavené solárními panely a tepelným čerpadlem. Jsou díky tomu energeticky méně náročné a soběstačnější. Ušetříte díky tomu za topení i elektřinu, což se v dnešní drahé době rozhodně hodí. U každé firmy si ověřte recenze a také se ujistěte že v ceně domu je vše co očekáváte. Většina firem dodává domy bez kuchyní, protože jde o velmi individuální věc.