Calvera

Kdyby se našinec choval v ekonomických záležitostech jako náš stát, jak by asi dopadl? Co myslíte, zavřeli by ho dřív nebo by spíše zbankrotoval?

Jak si poradit s koupí družstevního bytu?

Družstevní byty se stále těší velké oblibě, a to zejména díky jejich nižší kupní ceně. Zároveň se jedná o nemovitosti, které není vůbec složité převést do osobního vlastnictví. V posledních letech často procházejí rekonstrukcí již před prodejem, takže je můžete mnohdy sehnat v dobrém stavu a za velmi výhodnou cenu. Jak ho můžete zafinancovat? Variantami jsou tři typy hypoték:

  • klasická,
  • předhypoteční úvěr,
  • bez zástavy.

moderní industriální kuchyně

Tradiční přístup

Hypotéka na družstevní byt http://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/nebankovni_hypoteky/ není vždy tou nejlepší možností. Většina bank není schopná připravit smlouvu tak, aby splňovala firemní metodiku. Další potíží bývá, že předseda není ochotný podepsat zástavní smlouvu ve prospěch bankovní instituce. Jenže právě zástava je základním kamenem tohoto typu.

Nejčastější varianta

Předhypoteční úvěr se v případě družstevních bytů využívá nejčastěji. Jde o skvělou možnost v případě, že předseda nabídne nemovitost ke koupi, ale zároveň nechce podepsat zástavní právo. Zde se jedná o tzv. dočasně nezajištěný úvěr. Stejně tak se používá i u prodeje obecních bytů.

Mezi podmínky tohoto typu patří fakt, že si musíte objekt převést do osobních vlastnictví do jednoho roku. Musíte být zapsaní v katastru a získat můžete mezi 75 a 90 procenty z odhadu podle konkrétní banky. Počítat byste měli také s tím, že je trochu dražší než klasika. To je dáno absencí zástavy.

černobílý vchod domu

Poslední možnost

Bez zástavy máte možnost si půjčit až 2,5 milionu korun. Splácet ho můžete maximálně 18 let a výhodou je, že nemusíte mít nic co byste nabídli jako záruku pro případ, že byste nemohli splácet. Společnost tím dost riskuje, že peníze nedostane zpět. Z toho důvodu je úroková sazba o něco vyšší než obvykle, ale většinou se nejedná o žádnou obrovskou sumu navíc.

Našli jste dokonalý družstevní nebo obecní bydlení? Neváhejte se informovat, o kolik peněz si můžete zažádat v závislosti na všem příjmu. Jsou ovšem i instituce, které příjem vůbec zajímat nebude a budete u nich mít mnohem vyšší šanci schválení.