21. 10. 2021

DIY – paletová postel

Všichni víme, že díky rámu postele bude celý pokoj vypadat více vyšperkovaně a dospěle, než jen matrace na podlaze. Kvalitní rám postele může dokonce vést k lepšímu spánku, protože jste odizolováni od země. Ale zároveň mohou být i překvapivě drahé. Nad ničím už nepřemýšlejte a vyberte si cenově dostupné a stylové řešení: paletová postel DIY.

Pokud jste dostatečně šikovní s elektrickým nářadím a máte rádi průmyslový až rustikální vzhled je pro vás paletová postel to pravé. Zde je podrobný průvodcem, jak si vyrobit vlastní paletovou postel.

Co budete potřebovat:

Dřevěné palety (asi 100 x 120 centimetrů)

Bruska

Smirkový papír

Barva

Štětce

(Volitelně) lak

Ploché závorky

Rohové závorky

4 centimetrové šrouby

Nejprve budete muset změřit matraci, abyste věděli, kolik palet koupit.

pillow bed

Jakmile zjistíte vhodnou délku a šířku, budete moci podle toho nakupovat své palety. Pokud plánujete svůj rám postele mít vyšší (dvojpatrový) musíte se ujistit, že nakoupíte palety ve dvojnásobném množství, abyste je mohli poskládat na sebe a získat tak vyšší rám. Pokud máte v plánu si vyrobit i čelo postele, nezapomeňte na dostatek palet i k jeho výrobě.

Jakmile budete mít nakoupené dostatečné množství palet. Palety rozložte a vyhlaďte všechny hrubé hrany bruskou a jemným brusným papírem.

Dále natřete (pokud to máte v plánu) všechny palety požadovanou barvou. Poté je nechte úplně zaschnout.

Pokud chcete lesklý efekt, přidejte vrstvu laku. Kromě lesklého estetického vzhledu může lakový povlak prodloužit životnost vašich palet a vyplnit všechny zubaté hrany. Než přejdete k dalšímu kroku, nechte je úplně uschnout.

bed readin

Když jsou vaše palety suché, srovnejte je na místo, kde postel bude stát společně s rámem postele, a proveďte potřebné úpravy, abyste měli všechno hezky zorganizované.

Připojte všechny palety, které tvoří „první patro“ k sobě pomocí plochých závorek a 4 centimetrových šroubů. Pokud přidáváte i čelo postele, spojte dvě palety do čela postele společně se dvěma plochými závorkami a poté připojte čelo postele k „prvnímu patru“ pomocí rohových závorek.

A je to! Dokončili jste výrobu své paletové postele! Nyní stačí položit matraci na nový rám postele a ustlat postel.

 

You may have missed